Online Bingo Eestis

Mis on online bingo? Siit leiad ülevaate, eelised ja erinevused tavabingoga.

Online Bingo

Online bingo või netibingo on bingomäng, mida mängitakse internetis alates 1996. aastast ja juba esimesel aastal oli hinnanguline bingotubade käive 500 miljonit dollarit aastas, mis nüüdseks on kasvanud miljardite dollariteni ja seda harrastavad kümned miljonid mängijad üle maailma.

Erinevalt tavapärastest bingosaalidest või telebingost, loositakse online bingos pallid internetis ning pallide loosimisel kasutatakse juhusliku arvu genereerijat (RNG – Random Number Generator). RNG on kontrollitud sõltumatute audiitorite poolt ja seetõttu sohi tegemine on välistatud.

Ka reeglid erinevad natukene telebingost. Kui telebingos on kõigest kolm mänguosa: nurkade, – diagonaalide ja täismäng, siis online bingos on mänge rohkem – tuleb järjest saada täis kõik read. Lisana võib iga bingotuba korraldada peale tava mänguosade ka erinevaid boonusmänge.

Teise erinevusena on pallide arv. Mängitakse tavapärase 75-palliga kui ka 90-palliga bingot. Bingopileti ruudustikul on siiski 25 ruutu, aga esimesel juhul ruudustik on täidetud juhuslike numbritega 1 kuni 75 ning teisel juhul 1 kuni 90.

Mänguosadest, pallide arvust ja boonusmängudest kirjutame täpsemalt meie online bingo mängureeglite artiklis.

Online Bingo eelised

Online bingo kõige suuremaks plussiks on suurem võidutõenäosus ja suurem raha tagastamise protsent ehk teoreetiline väljamaksete protsent, lojaalsusprogrammid kui ka erikampaaniad ning piletite hinnad.

Kuna korraga ei ole osalemas nii palju mängijaid kui telebingos ja samuti online bingotoad ei võta nii suuri teenustasusid, siis mängija võidab tihedamini ja protsentuaalsed tagastatavad võidusummad on ka suuremad.

Võitudele lisandub lojaalsusprogrammist saadud raha tagastus bingopiletite või sularaha näol ning lisaks erikampaaniad, milles osalemine annab lisavõimalusi võitmiseks.

Piletite hinnad algavad 0.01 sendist kuni 3-euroni. Lisaks on ka täiesti tasuta bingomängud, millel osalemine on täieti tasuta, aga auhinnafondi on lisatud €10 – €100 eest bingopileteid.

Ning viimaseks suureks plussiks on mängude saadavaus. Saadaval on sadu erinevaid mänge ning mängud toimuvad ööpäevaringselt, olenemata kellaajast. Mängida saab nii arvutis kui ka mobiilis, olenemata asukohast.

Ehk huvitab ka:

  • Online Bingo kampaaniad ja lojaalsusprogrammid.

Kas online bingo mängimine on lubatud?

Online bingo’t saavad mängida kõik vähemalt 21-aastased Eesti vabariigi kodanikud ning seaduslikult mängida tohib ainult Eesti online bingotubades. Need on bingotoad, mis omavad Eesti kaughasartmängu tegevus – ja korraldusluba. Praeguse seisuga pakuvad Eestis seaduslikku online bingot kolm mängudeportaali: Unibet, Maria ja Paf.

Mängides Eestis reguleeritud bingotubades, tagatakse mängijale mängu ausus kui ka see, et kõik saadud võidud on maksuvabad ning neid deklareerima ei pea. Lisaks mängides Eestis reguleeritud bingotubades, panustad Eesti erinevatesse institutsioonidesse, sest kogutav hasartmängumaks jagatakse erinevate kultuuri, spordi jms. vahel.

Ehk huvitab ka: